USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Denetimlerine Devam Ediyor

ZABITA EKİPLERİ VATANDAŞLARIN SAĞLIK VE HUZURU İÇİN ÇALIŞIYOR Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri vatandaşların sağlık, düze, esenlik ve huzurunu sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Zabıta Dairesi Başkanlı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Denetimlerine Devam Ediyor
16-12-2021 17:52
Google News
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Denetimlerine Devam Ediyor

ZABITA EKİPLERİ VATANDAŞLARIN SAĞLIK VE HUZURU İÇİN ÇALIŞIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri vatandaşların sağlık, düze, esenlik ve huzurunu sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan ‘Hazır Denetim Ekibi’ Alışveriş Merkezlerinde, Fırınlarda, Marketlerde, Balıkçı ve Okul Kantinleri gibi gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelerde denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürülmektedir. Ayrıca yapılan denetimler haricinde vatandaşlardan gelen şikâyetlerde değerlendirilerek geri dönüş sağlanmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından sürdürülen denetimler kapsamında, işyerlerinin ruhsat kontrolleri, fiyat etiketleri, fahiş fiyat kontrolleri, hijyen denetimi, pandemi kurallarına yönelik denetimlerin yanı sıra belirlenen eksiklikler ile ilgili olarak gerekli işlemler yapılmaktadır.

Market Denetimi sırasında ekipler tarafından örnek ürünler alınarak, fiyat ve gramajlarını kontrol ettikten sonra kasaya götürülüp barkot okuması yaptırılarak raf ve kasadaki bilgilerin karşılaştırılması gerçekleştirildi. Denetim ekipleri tüketicinin korunmasının ön planda olduğunu belirterek, bu doğrultuda periyodik aralıklarla denetimlerin devam edeceği belirtildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler