USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Saran: Malatya'ya Her Gelişimde Yeni Hizmetler Görmek Beni Mutlu Ediyor

Başkan Gürkan Malatya Eski Valisi Saran ile birlikte Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile Lisanslı Soğuk Hava Deposu’nu gezdi SARAN: MALATYA’YA HER GELİŞİMDE YENİ HİZMETLER GÖRMEK BENİ MUTLU EDİYOR Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Malatya Anadolu Kitap Fuar?

Saran: Malatya'ya Her Gelişimde Yeni Hizmetler Görmek Beni Mutlu Ediyor
21-05-2022 23:04
Google News
Başkan Gürkan Malatya Eski Valisi Saran ile birlikte Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile Lisanslı Soğuk Hava Deposu’nu gezdi

SARAN: MALATYA’YA HER GELİŞİMDE YENİ HİZMETLER GÖRMEK BENİ MUTLU EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Malatya Anadolu Kitap Fuarı’na katılmak üzere Malatya’ya gelen Malatya Eski Valisi Ulvi Saran ile birlikte Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ve Lisanslı Soğuk Hava Deposunu gezerek incelemelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında Malatya eski Valisi Doç Dr. Ulvi Saran’a bilgiler aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’ya tarihinin en büyük hizmet ve yatırımlarının kazandırıldığını ifade etti. Başkan Gürkan, “Dünya Kayısı Ticaret Merkezi, sosyal donatı alanları, sağlık, güvenlik ve kayısı ile ilgili tanıtım ofislerinin yanında aynı zamanda kongre merkezi ve kayısı müzesinin de bulunduğu kapsamlı bir mekân. Ticaret Merkezi’nin hemen yanında Lisanslı Soğuk Hava Deposunun da bulunduğu hakikaten Malatya tarihinin en büyük yatırım hüviyetini taşımaktadır” dedi.

Malatya’da ciddi bir değişim dönüşüm çalışmasının olduğunu belirten Malatya eski Valisi Ulvi Saran, “Malatya’nın bu güne kadar çoktan kavuşması gereken günümüz ekonomik ve sosyal gelişimine özellikle kayısı gibi Dünya’da Malatya’ya bahşedilmiş çok önemli bir unsurun dünya ölçeğinde değerini bulması, Malatya ekonomisine gerekli katkıyı sağlaması açısından elzem olan bir çalışma çok iyi bir seviyeye getirilmiş durumda. Üretmiş olduğunuz ürünü dünya ölçeğindeki pazarlarda karşılık bulacaksa, dünya pazarlarına sunulacaksa mutlaka dünyadaki ekonomik yapılanmanın ve iktisadi kalkınmanın gerektirdiği tüm incelikleri, standartları karşılaması gerekiyor. Bu noktada Türkiye’de birçok üründe olduğu gibi kayısıda da geleneksel yöntem ve yaklaşımlarla hareket ediyorduk. Günümüzün kalkınma ve gelişme seviyesinde bunların yeni teknolojilerle uluslararası rekabette kalite ve standart normların gerektirdiği şekilde yeni boyutlar kazınması ve geliştirilmesi gerekiyordu. Bu gecikmelerin bugün sona erdirilmiş olduğunu güzel bir eserin yapılıyor olduğunu görmek memnuniyet verici. Çok uzun bir dönem Malatya’nın ihtiyaçlarına cevap verebilecek olduğunu gördüm. Bu güzel çalışmaları gerçekleştiren Sayın Başkanımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.  Böyle bir eserin meydana getirilmesindeki öncülüğü ve çalışmalarından dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyorum. Malatya’ya her gelişimde yeni hizmetler görmek beni memnun ediyor” şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/puan.asp, line 184

The include file 'json/puan_51582_1_1.html' was not found.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler