USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Mahalle Muhtarları Battalgazi’ye Niyazi Mısri Makamı Yapılmasını İstiyor

Battalgazi İlçesi mahalle muhtarları Malatyalı mutasavvıf Niyazi Mısri’nin makamının Battalgazi ilçesinde yapılması konusunda istişarede bulunmak amacıyla Kent Niyazi Mısri Çalışma Grubu üyeleri ile bir araya geldiler. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen istişare top

Mahalle Muhtarları Battalgazi’ye Niyazi Mısri Makamı Yapılmasını İstiyor
08-06-2022 15:29
Google News
Mahalle Muhtarları Battalgazi’ye Niyazi Mısri Makamı Yapılmasını İstiyor

Battalgazi İlçesi mahalle muhtarları Malatyalı mutasavvıf Niyazi Mısri’nin makamının Battalgazi ilçesinde yapılması konusunda istişarede bulunmak amacıyla Kent Niyazi Mısri Çalışma Grubu üyeleri ile bir araya geldiler.

Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen istişare toplantısına Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Aydemir, Şehir Gönüllüleri Meclisi Mehmet Karabay, Ağılyazı, Karabağlar, Karahan, Meydanbaşı, Yarımcahan, Alacakapı Mahalle Muhtarları katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Malatya’lı Niyazi Mısri hakkında bilgi verdi. Niyazi Mısri’nin Malatya için çok önemli bir değer olduğunu ifade eden Artan, “Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Niyazi Mısri’nin Malatya’da bir makamı yapılması konusunda çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Kent Konseyi Niyazi Mısri Çalışma Grubu Temsilcisi Mehmet Aydemir, Niyazi Mısri’yi anlamak ve anlatmak için çeşitli etkinlikler ve programlar düzenlediklerini söyledi. Niyazi Mısri’nin Malatya’da makamı yapılması konusunda çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Aydemir, “ Tarih kokan bir ilçemiz olan Battalgazi ilçemizde makamın yapılması konusunda mahalle muhtarlarımızın ziyaretleri bizleri fazlası ile mutlu etmiştir” dedi.

Mahalle muhtarları Niyazi Mısri makamının Battalgazi ilçesinde yapılması konusunda her türlü desteği vereceklerini belirterek yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Niyazi Mısri Çalışma Grubuna teşekkür ettiler.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler