Meme estetiği operasyonları pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Meme kanseri nedeniyle ya da sadece kozmetik nedenlerle kişinin kendisini daha iyi hissetmesi için meme estetiği uygulamalarından yararlanılıyor. Estetik operasyonları kapsamında meme dikleştirme ameliyatı, meme küçültme, meme büyütme ve göğüs toparlatma gibi işlemler bulunuyor. Bu operasyonların çeşitleri, nasıl uygulandıkları kişinin durumuna göre değişebiliyor. 18 yaşını geçen herkes göğüs estetiği yaptırabilir.

İdeal göğüs görüntüsüne sahip olmak için hemen sağlık merkezinden destek alabilirsiniz. Görüntünün haricinde vücuda oranla çok büyük boyutlara sahip olan meme dokusu için özel müdahaleler yer alıyor. Tıp merkezinde alanında uzman doktor kadrosu ve modern gelişmiş teknolojik cihazlarla hayallerinizdeki mükemmel görünüme sahip olabilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği 

Meme estetiği memenin fiziksel özelliklerinin değiştirilmesidir. Bu operasyonlar ile memenin boyutu, şekli ve dolgunluğu üzerinde farklılıklar yapılabilir. Meme estetiğinde kullanılan implantlar medikal protezdir. Yapılacak olan meme büyütme operasyonları ile memenin boyutu, istenilen duruma getirilecektir. Göğüs estetiği operasyonlarında böylece en iyi sonucu alabilirsiniz.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme estetiği uygulaması arzu edilen görünüme bağlı olarak özel olarak yapılır. Bu estetik operasyonlarının amacı, memelerin büyütülmesine katkı sunabilmektir. Meme büyütme işleleri sonrasonda kişinin kendi yağ dokusunun meme bölgesine transferi de yapılabiliyor.

Meme büyütme operasyonlarında yerleştirilen implantlar, göğüs bölgesindeki kasların arasına yerleştirilir. Bu uygulama, meme boyutunda daha büyük görüntüye ulaşmanızı sağlar. Özellikle meme büyütme işlemi yaptırırken mutlaka doğru merkezleri seçmeniz gerekir. Gerçekçi ve estetik açıdan uygun sınırlara göre hareket edilmesi durumunda. en iyi sonuç elde edilebilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme uygulamasında hastanın durumuna göre farklı yöntemler uygulanır. Büyütme için estetik doktoru en doğru yönteme karar verir. Kullanılacak protez meme büyütme ile göğüs altına yerleştirilir. Göğüs estetiği operasyonlarında meme başının ya da koltuk altının oradan kesi yapılır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Büyütmeyle beraber meme küçültme ameliyatı da kadınlar arasında sıklıkla tercih ediliyor. İriliğe bağlı meme sarkması, sırt ve boyun ağrılarına neden olan sorunlar bu operasyonla sona erdirilir. Kullanılan sütyenin koldaki sinirlere baskı yapmasına bağlı olarak uyuşma problemi yaşayabilirsiniz.

Göz kapaklarındaki geçmeyen yaralara dikkat! Göz kapaklarındaki geçmeyen yaralara dikkat!

Meme derisi ile göğüs derisinin sürekli olarak birbirine sürtünmesi nedeniyle meme altı bölgesinde yaralar açılabilir. Büyük memelere sahip olan kişiler meme küçültme operasyonları ile bu sorunların önüne geçer. Bu adres üzerinde yer alan merkezi tercih ederek operasyonlarınızı ağrısız ve kolay bir şekilde geçirebilirsiniz.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Genetik faktörlerle beraber yaşam tarzı da memelerin zaman içinde büyümesine neden olabiliyor. Meme küçültme ameliyatını tercih eden birçok kadın yer alıyor. Meme küçültme ameliyatı estetik kaygıların da önüne geçiyor. Uzman doktorlar aracılığı ile uygulanan meme küçültme operasyonu ile arzu ettiğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Büyük ve yoğun meme dokusu özel operasyonla sona erdirilir.

Göğüs küçültme ameliyatı uzman sağlık merkezlerinde gerçekleştirilir. Meme silikonları, implantlar, cerrahi dokunuşlar sayesinde istenilen tasarıma ulaştırılır. Yapılan meme küçültme ameliyatının ağrısı birkaç günde geçecektir. Operasyon sonrasında 4-6 hafta arasında sporcu sutyeni kullanılmalıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Mastopeksi adıyla bilinen göğüs dikleştirme ameliyatı ile memenin yükseltilmesi amaçlanır. Bu operasyonlars aynı zamanda memedeki ekstra derinin alınmasına da yardımcı olur. Göğüs silikonu kullanımı da meme dikleştirme ameliyatları içerisinde. Yaşın ilerlemesi ile beraber meme dokusunun elastikiyetinde azalma meydana gelir. Göğüs dikleştirme ameliyatı bu yüzden tercih edilir. Kadınlara uygulanan meme dikleştirme operasyonları arzu edilen estetik görünüme ulaşmanızı sağlar. Bu operasyon kalıcı uygulamalardan bir tanesidir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme görünümünden memnun olmayan kişiler bu operasyondan yararlanabilirsiniz. İmplant ile meme dikleştirme olarak bilinen bu operasyonlarda meme boyutlarının istenilen hale getirilmesi amaçlanır. Birçok kadın gebelik sonrası yapılan meme dikleştirme operasyonlarını tercih etmektedir. Meme bölümü sarkık olan kişiler meme dikleştirme ameliyatı ile bu sorundan kurtulabilir. Operasyon sonrasında ilk 1 hafta ani ve sert hareketler yapılmamalıdır.

Kadınların tamamı bu uygulamadan yararlanabilir. Büyük ve sarkık bir meme yapınız bulunuyorsa meme dikleştirme ameliyatından destek alabilirsiniz. Sağlık merkezi kişinin ihtiyacına bağlı olarak göğüs estetiği uygulamaları gerçekleştiriyor. Operasyon sırasında en son teknoloji plastik cerrahi aletler kullanılıyor. Sizde istediğiniz görüntüye ulaşmak isterseniz hemen merkez ile iletişime geçebilirsiniz.

Editör: Haber Merkezi