2023 Türkiye Muaythai Şampiyonasında ilk 4 girerek Spor Toto Muaythai Süper Ligine katılmayı hak kazanmıştı. 26 Kasım 2023 tarihlerinde Balıkesir de yapılan eleme müsabakasında rakibini yenerek finale çıkan Milli Sporcu Yusuf Özgenel hedefi şampiyon olmak. 

Final maçını ise 3 Ocak 2024 tarihinde Adana ilinde yapılacak. 

Uludağ’da Ultra Trail heyecanı Uludağ’da Ultra Trail heyecanı

Doğu Anadolu Bölgesi Koordinatörü ve Milli Takım Antrenörü Ramazan YAVUZ ise şunları söyledi; "Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet programımızda yer alan ve 2024 Avrupa Muaythai Şampiyonası Milli Takım seçmesi niteliği taşıyan Spor Toto Muaythai Süper Ligi 25-26 Kasım 2023 tarihlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde gerçekleşti. 

Söz konusu faaliyete daha önce Muaythai’de 2023 Türkiye Şampiyonasında ilk 4 dört dereceye giren sporculardan oluşturulmuş olup Spor Toto Muaythai Süper Ligi sonunda şampiyon olan sporcular milli takım olarak ülkemizi 2024 Avrupa Muaythai Şampiyonasında temsil edecektir. 

26 Kasım 2023 te saat 20.30’da SPORTS TV’den canlı olarak yayınlandı.

Malatya’mızın gururu olan Milli Sporcumuz Yusuf Özgenel yarışmada rakibini yenerek finale çıktı. Ayrıca Milli Sporcumuz Yusuf Özgenel gelecekte sporda daha çok başarılara imza atacağına inanıyorum.

Saygılı, Ahlaklı, Azimli ve çalışkan özelliği ile spor severler tarafından sevilen bir sporcu. Bu anlamda başarılarından dolayı Sporcumuz Yusuf Özgenel yürekten tebrik ediyorum.” dedi.
 

Editör: Hasan Yağmur