Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Sırasıyla Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Malatya Ziraat Odası Başkanı Fevzi Çiçek, Türkiye Harp Malulü Gaziler- Şehit Dul Yetimler Derneği, Kızılay Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Malatya TSO Başkanı Oğuz Ata Sadıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Sıtma Pınarı Perşembe Pazarı ve son olarak Yeşilyurt İlçesine bağlı Tepeköy Mahallesini ziyaret etti.

Ziyarette Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen, Parti Meclis Üyesi Adayları Kadın Kolları Başkan ve Yönetimi ile birlikte Teşkilat yöneticileri de hazır bulundu.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Kayısının Malatya’nın en önemli geçim kaynağının en başında gelen stratejik bir üründür. Dünya piyasasının Kayısı üretiminde baş aktörü olan kayısı Malatya ekonomisine çok önemli bir girdi sağlamaktadır. Son 3 yıl içerisinde Pandemi, Elâzığ Depremi ve son olarak 6 Şubat depremi gibi olumsuzluklara rağmen ihracatımız artarak devam etmiştir. Önümüzde bir   yerel seçimler var Yeniden Refah Partisinin hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz. Görünen o ki Millî Görüş geleneğinden gelen Yeniden Refah Partisi kısa bir zamanda Türkiye'nin en önemli aktör partisi haline gelecektir. Özellikle depremin ağır yaşandığı bölge olan Yeşilyurt'ta Şehir Planlamacısı Murat Aslan başkanımızın adaylığı Yeşilyurt ve Malatya için bir şanstır. Murat Aslan Başkanım ekibiyle sizlerde diğer Malatya Merkez Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve diğer ilçelerde başarılı olurda kazanırsanız inşallah Malatya ve ilçeleri bir an önce hep birlikte ayağa kaldırırsınız dedi.

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Kayısının Malatya ve Türkiye için katma değeri yüksek stratejik bir ürün olduğunu söyleyerek Malatya’nın gelişen dünyada sadece alternatifsiz bir ürün olmaması gerektiğini vurguladı. Başkan Adayı Murat Aslan Malatya'nın sadece kayısıya bağımlı kalmadan alternatif ürünlere ve farklı üretime dayalı alanlara yönelmesi gerektiğinin altını çizdi. İnşallah burada hazır bulunan Millî Görüş kadroları 31 Mart Seçimlerinde ipi göğüslersek sizlerle seçimden seçime değil Kent yönetimine ortak akıl ve istişare ile katkı sunmak adına sürekli bir araya gelerek ortak akılla   Yeşilyurt’u, Battalgazi’yi, Malatya Büyükşehir Belediyesini ve diğer ilçeleri yöneteceğiz dedi.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, bayram namazını memleketi Erzurum'da kıldı: Milli Eğitim Bakanı Tekin, bayram namazını memleketi Erzurum'da kıldı:

Başkan Sadıkoğlu, Bu Şehrin Acilen İşin Ehli ve Liyakatli Yöneticilere İhtiyacı Var.

Malatya TSO Başkanı Oğuz Ata Sadıkoğlu, Malatya’nın son yıllarda yerel siyasilerin anlamsız   gergin yönetimleri ve tutumları yüzünden Malatya enerjisini yitirmiş adete kaderine terk edilmiştir. Makamlar kimsenin babasının mülkü değildir. Bu makamlar Her bir Malatyalının temsil edildiği hizmet makamlarıdır. Bu makamlarda şahsi menfaat ve kavga olmaz. Ama ne hikmetse Son yıllarda beceriksiz siyasiler yüzünden Malatya hızlı bir şekilde geriye gitmiş bölge illerinin arasında en problemli il haline gelmiştir. İnşallah Murat Aslan Başkanım gibi işin ehli insanlar iş başına gelerek bizlerle birlikte el birliği ile Malatya’yı en kısa zamanda hak ettiği yere taşırız. Nasıl tıpta her hastalığın bir doktoru hekimi varsa Murat Aslan Abimizde Şehrin Doktorudur Kentin Doktorudur. Başkan Sadıkoğlu inşallah sizler   seçimlerde başarılı çıkarsınız hep birlikte el birliği ile huzur içerisinde bu şehrin kaderini değiştiririz dedi.

Murat Aslan Tüm Oda Başkanlarımızla Bu Şehri Yönetip Ayağa Kaldıracağız.

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Sayın Başkanım Sadıkoğlu’na bu güzel temennilerinden dolayı şahsım ve partim adına teşekkür ederim. Allah nasip ederde 31 Mart Akşamı ben ve milli görüş kadroları başkan ve meclis üyeleri seçilirse hiç zaman kaybetmeden makamlarda değil sahada olacağız. Milletimiz bizleri makamlara oturalım kendilerine efendi olsunlar diye değil şehre hizmet etsinler diye seçiyor.  

Başkan Adayı Murat Aslan, Bu makamlar vebali büyük kutsal makamlardır. Milletin makamlarıdır. İnşallah bizde buralara layık olmak için sizlerin ve en önemlisi Allah’ın rızasını alabilmek için hep birlikte sizlerle sürekli istişare ederek bu kenti yöneteceğiz. Bu kentin hiç zaman kaybetmeden ayağa kalkması lazım milletimize hizmet ve umut lazım. Malatya'nın ve Yeşilyurt’un hiç kaybedecek zamanı yok. Allah’ın izni ile Malatya'da ki tüm oda başkanlarımızla sürekli temas halinde olarak onların bilgi birikim ve tecrübesinden faydalanarak laf olsun diye değil, gerçekten birlikte düşünerek fikir üreterek ekip ruhuyla bu şehri yönetip ayağa kaldıracağız dedi. 

Editör: Hasan Yağmur