Hamur Kaymakamlığı, ilçede yaşayan ve nüfus müdürlüğüne gelemeyecek durumda olan vatandaşlara adreste nüfus hizmeti verdiğini ve Vefa Projesi kapsamında temizlik ekibi oluşturduğunu duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe nüfus müdürlüğü personellerinin Süleymankümbet Köyü Aşağı Koyuncu Mezrası’nda ikamet eden vatandaşların evlerine giderek T.C. kimlik kartı başvurularını aldığı belirtildi.

Ağrı’da servis araçlarına sıkı denetim Ağrı’da servis araçlarına sıkı denetim

Açıklamada, “Adreste Nüfus Hizmeti” uygulamasının vatandaşların mağduriyetini önlemek ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla başlatıldığı ifade edildi.

Kaymakamlık, ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “Hamur Vefa Projesi” kapsamında oluşturulan temizlik ekibinin de vatandaşların evlerinin temizliğini yaptığını bildirdi.

Açıklamada, "Hamur Vefa Projesi"nin ilçede yaşayan yaşlı, engelli, yalnız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sosyal hizmetler sunmayı amaçladığı kaydedildi.

Kaymakamlık, her iki projeyle de vatandaşların memnuniyetinin sağlandığını ve ilçede sosyal dayanışmanın güçlendirildiğini vurguladı.