Herşey 6 şubat 2023 tarihinde 2 büyük depremle başladı. Kurulan hayaller, umutlar, beklentiler, kısaca deprem sabahı tüm düzen ve şehir yerle bir oldu.

Herşey 6 şubat 2023 tarihinde 2 büyük depremle başladı. Kurulan hayaller, umutlar, beklentiler, kısaca deprem sabahı tüm düzen ve şehir yerle bir oldu. Nerede başlamak lazım bilemiyorum ama bir gerçek var ki yıllarca hafızalarda silinmeyecek büyük bir acı hepimizi sardı. 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana geldi. Soğuk bir kış günüydü enkazın altında üşüyen bedenler, feryatlar, kurtulabilecekmiyim bir  umutla, hamile kadınlar, dünyada tarifi olmayan bir acı ile karşı karşıya kaldık. Bu depremler çok sayıda can kaybına ve bina yıkımına yol açtı. 10 ilin etkilenmesine neden olan depremler, son yüzyılın en büyük deprem felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçti. Asrın Felaketi olarak adlandırılan büyük depremin etkisinden çıkamadık.

50 binin üstünde insanımız vefat etti. Allah rahmet eylesin. Milyonlarca insan evsiz kaldı. Devlet ve Millet elele verip bu büyük acıyı dindirmeye çalışıldı.

Ama şunu hiç kimse unutmasın ailesini kayıp edenler, sevdiklerinizden ayrılanlar, evi yıkılan, hasar gören ve depremden etkilenen her bireyi zor durumda bırakan her suçluyu DEPREMZEDELER SİZLERİ ASLA AFFETMEYECEK!!!

Çürük binalara ve yıkılan binalara sebep olan her kim varsa eli kirlenmiş, eli insan kanı değmiş milyonlarca insanın hayatını olumsuz etkilemiş olanlar DEPREMZEDELER SİZLERİ ASLA AFFETMEYECEK!!! Depremden bugüne kadar insanı her anlamda zor durumda bırakan her kim varsa DEPREMZEDELER SİZLERİ DE ASLA AFFETMEYECEK!!! Depremin izlerini bir kenara atıp depremzede vatandaşlarımızı kendi acılarına terk eden, aylardır oyaladığınız için ve gündem değiştirmek için farklı senaryolarla yoluna devam edenler koltuk sevdalıları gözleri makam, mevkii, para bürümüşler DEPREMZEDELER SİZLERİ DE ASLA AFETMEYECEK!!!

Yiyecek, içecek ve gıda gibi acil ihtiyaçları fırsat bilip insanları mağdur edenler ve evleri tutulamayacak kadar pahalı kiraya verenler, taşımacılık vb. Bir çok alanda fırsatçılık yapan vicdansızlar DEPREMZEDELER SİZLERİ DE ASLA AFFETMEYECEK!!!

Özellikle bu kadar suç işleyenleri destekleyen, alkışlayan, yanlarında ve farklı alanlarda menfaatleri için yalakalık yapanları, yalan haber yapan sözüm onlara kravatlı kalemi ve vicdanı satın alınmış gazetecileride DEPREMZEDELER SİZLERİ DE ASLA AFFETMEYECEK!!!
Ama şunu unutmasınlar Yüce Allah'ta sizleri affetmeyecek!!!

İlk günden bugüne her anlamda maddi manevi destek veren ulusal ve uluslararası her nerde olursa olsun, her kim varsa, az çok demeden, yardım eden herkese depremzedeler iyiliklerinizi ve yardımseverliğinizi  asla unutmayacak. 

Özellikle dürüst, ilkeli,doğru ve tarafsız bir şekilde vatandaşın her derdini, acısını ve sorunlarını dile getiren yürekli hiç kimsenin satın alamadığı altın kalemli basın mensuplarına her daim depremzedeler müteşekkir olduğunu ve asla onları unutmayacak. 

Bu zor süreçte devlet ve millet elele yardımlaşma ve dayanışma ile kısa sürede bu büyük acılar son bulacağına inancımız tamdır. 

Allah hiçbir zaman az veya büyük bir felaketi ülkemize ve İslam alemine bir daha yaşatmasın inşAllah. 

Sağlıklı ve Mutlu Kalın.